5 sposobów na oszczędne podróżowanie w Trójmieście

Lubisz podróże, ale finanse nie pozwalają Ci na częste wyjazdy? Istnieją sposoby, które pozwolą Ci ograniczyć koszty podróżowania. Sprawdź zatem, jak spędzić ciekawe i tanie wakacje w Trójmieście.

Jak zaoszczędzić w wakacje? Zacznij od noclegu

Koszt noclegów obejmuje zazwyczaj znaczną część wydatków przeznaczoną na wyjazd. Jeśli zatem nie posiadasz kampera służącego i do podróżowania, i odpoczynku, pozostają Ci noclegi w hotelach, pensjonatach lub obiektach innego rodzaju. Od tego, jaki rodzaj obiektu wybierzesz, zależy nie tylko Twój komfort, ale również kwota pieniędzy pozostała w portfelu. Oczywiście najbardziej oszczędny wydaje się wypoczynek pod namiotem albo w schronisku młodzieżowym. Nie musisz jednak rezygnować z wygód mieszkaniowych, aby zaoszczędzić środki. W Trójmieście znajdziesz bowiem niedrogie, a przy tym schludne i komfortowe pensjonaty lub małe hotele. Alternatywą jest wynajem mieszkania na doby. To szczególnie polecana propozycja dla rodzin albo grup przyjaciół. Zapewnia nie tylko oszczędne wakacje, ale również wysoki poziom komfortu.

Sposób na tanie wakacje – urlop poza sezonem

Jak zaoszczędzić w wakacje? Zdecyduj się na wypoczynek w Trójmieście poza sezonem. Dzięki urlopowi zaplanowanemu na kwiecień, październik czy listopad unikniesz tłumu turystów, a jednocześnie wyższych cen. Kwatery w tym czasie są znacznie tańsze, a także łatwiej dostępne. Nie musisz też obawiać się tłumów w restauracjach, na plaży, deptaku i w lokalnych atrakcjach, np. muzeach. Wiosną i jesienią możesz zatem cieszyć się ciepłą, słoneczną pogodą, a jednocześnie sporo zaoszczędzić.

Sposoby na tanie podróżowanie – wybierz odpowiedni środek transportu

Jak dostać się do Trójmiasta? Sposobów jest kilka i od tego, który wybierzesz, zależy nie tylko Twój komfort, ale też koszt, który poniesiesz. Samolot, auto, pociąg czy autobus? Możliwości jest sporo, przed wyjazdem zastanów się więc, która z nich jest najbardziej opłacalna. Polecanym środkiem transportu, zwłaszcza gdy podróżujesz wraz z rodziną albo przyjaciółmi, jest wyjazd własnym samochodem. Dzięki temu możesz podzielić koszty przejazdu na kilka osób, a także zdecydować się na postój zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę. Gdy w aucie jest drugi kierowca, możecie się zamienić po kilku godzinach, co z pewnością wpłynie na większą wygodę Twojej podróży.

Ciekawe i tanie wakacje bez pamiątek

Pamiątki to obowiązkowy element każdej podróży, ale nie muszą to być przedmioty kupowane w lokalnych sklepach! Ile razy zdarzyło Ci się nabyć na urlopie drogie gadżety, które później zalegały na półkach i zbierały kurz? Najlepszą pamiątką z wakacji są fotografie, filmiki i wspomnienia. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i nie sprowadzisz do mieszkania kolejnej niepotrzebnej rzeczy.

Oszczędne wakacje w większej grupie

Jeśli masz taką możliwość, podróżuj w większej grupie znajomych lub przyjaciół. To pozwoli Ci zaoszczędzić spore kwoty na noclegach – pokoje albo mieszkania kilkuosobowe są znacznie tańsze niż lokale przeznaczone dla 1-2 osób. Podróż samochodem w kilka osób pozwoli rozłożyć koszt paliwa na paru podróżujących, a transport autobusem lub pociągiem umożliwi skorzystanie z promocji przewidzianej dla grup.

Wróć do bloga