Atrakcje dla dzieci w Trójmieście – jak zorganizować czas dla pociech?

Kąpiele w morzu, opalanie i babki z piasku, a w międzyczasie oczywiście obowiązkowa ryba z frytkami, gofry oraz lody – czy to już wszystkie atrakcje na urlopie w Trójmieście? Oczywiście, że nie! Jak zorganizować wyjazd z dziećmi nad morze? Jakie są atrakcje dla dzieci w Gdańsku i okolicach?

Atrakcje dla dzieci Trójmiasto – gdzie na wakacje z dziećmi?

Możesz wybrać się na jedną z trójmiejskich plaż i tam zaplanować swój nocleg. Dzięki temu będziecie mieć blisko do tego, po co głównie przyjechaliście do Trójmiasta – czyli do morza. Jednocześnie bliska odległość do miasta daje możliwość zrealizowania także innych niż kąpiele punktów Waszego urlopu.

Atrakcje dla dzieci Gdynia

Wakacje z dzieckiem nad morzem mogą być fascynującym czasem spędzonym z całą rodziną. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą tam coś dla siebie, co pomoże im nie nudzić się i nasycić. Jeśli chodzi o Trójmiasto atrakcje dla dzieci to przede wszystkim mnóstwo kontaktu ze zwierzętami.

ZOO Trójmiasto – dzika natura na wyciągnięcie ręki

ZOO w Gdańsku to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów, którzy wybierają się na wczasy nad morzem z dziećmi. Nie każde miasto w Polsce ma tak duże, bogate ZOO, dlatego odwiedzenie go powinno być zdecydowanie obowiązkowym punktem programu rodzin, które pragną miło spędzić czas, a przy tym wzbogacić swój urlop o walory edukacyjne. To miejsce, w którym spotkasz aż 164 gatunki zwierząt z całego świata!

Akwarium Gdynia – idealne na wakacje z dzieckiem

Nawet małe dzieci wiele skorzystają na wizycie w gdyńskim Akwarium. To ogród zoologiczny, w którym zobaczyć można faunę i florę środowiska morskiego – czyli tę, która skryta jest przed wzrokiem ciekawskich w morskich odmętach.

Fokarium i papugarnia Gdańsk – poznaj zwierzęta na wakacjach

Fokarium na Helu to miejsce doskonałe dla dzieci w każdym wieku. Każdy maluch wie, że foki to niezwykle inteligentne, a przy tym urocze i zabawne zwierzęta. Wizyta w fokarium to doskonały pretekst, by nauczyć dziecka szacunku do zwierząt zagrożonych wyginięciem. Papugarnia w Gdańsku jest z kolei miejscem bardzo głośnym i kolorowym – wszystko to dzięki wspaniałym okazom papug z całego świata, które można tam obejrzeć. To jednak nie wszystko – znajdziesz tam wiele innych gatunków egzotycznych zwierząt. Wiele z nich to prawdziwa atrakcja również dla dorosłych, którzy wraz z dziećmi zawsze fantastycznie spędzają czas w Trójmieście!

Jak zaplanować wakacje z korzyściami?

Wakacje dla dzieci to doskonała okazja, aby również dorośli przypomnieli sobie czasy beztroskiego dzieciństwa, oraz poedukowali się nieco z tematów zoologicznych. Wizyta w miejscach, w których odizolowano wspaniałe gatunki zwierząt i roślin z całego świata pozwala nie tylko miło i ciekawie spędzić wolny czas na urlopie, ale również doświadczyć wrażeń, które są niedostępne w innych regionach kraju, w których żyjemy na co dzień. Zobacz, jakie atrakcje dla dzieci w Trójmieście są dostępne i postaraj się na wybrane z nich zarezerwować bilety odpowiednio wcześnie – obłożenie bywa tam naprawdę duże!

Wróć do bloga