Wreszcie udało Ci się wyrwać z domu na kilka dni urlopu nad polskim morzem, ale zaskoczył Cię deszcz i silny wiatr? Brzydka pogoda nad Bałtykiem nie musi pokrzyżować Twoich planów wypoczynkowych. Sprawdź, co robić nad morzem, gdy za oknem szaro i mokro
W mieście dostępne są liczne atrakcje i zabytki gdańskie. Co ważne, wiele z nich można zobaczyć za darmo. Zwiedzanie Gdańska rozpocznij od Drogi Królewskiej znajdującej się w Głównym Mieście. Prowadzi ona od Bramy Wyżynnej do Bramy Zielonej położonej nad Motławą. Swą nazwę zawdzięcza temu, że przed wiekami pokonywali ją polscy królowie wizytują
Urlop nad Bałtykiem może być udany, nawet pomimo deszczowej i wietrznej pogody. Opalanie się i kąpiele w morzu zastąpią Ci bowiem inne atrakcje. Przede wszystkim niekorzystna pogoda to świetny powód, aby poznać nadmorską okolicę. W przypadku urwania chmury wybierz się do miejscowych muzeów czy galerii, natomiast przy małej mżawce możesz z powodzeniem pójść na spacer brzegiem morza. Duże fale i specyficzne powietrze występujące w trakcie oraz po burzy robią wrażenie! Pamiętaj przy tym, że pobyt nad morzem jest znacznie zdrowszy, gdy dojdzie do załamania pogody. Wysokie fale i silny wiatr sprawiają, że poziom jodu ulega znacznemu podwyższeniu. Spacer brzegiem morza w takich warunkach pozwala na wdychanie większych ilości jodu, co wpływa bardzo korzystnie na zdrowie.
Podczas intensywnego deszczu fale sięgają w głąb plaży, przenosząc na nią muszle, a nawet bursztyny. Po zakończeniu srogiej burzy warto zatem przejść się brzegiem morza i poszukać bałtyckich skarbów. Deszcz nad morzem to również okazja, aby bez pośpiechu kupić pamiątki, wybrać się na kręgle albo do kina. Dzieci z pewnością ucieszą się natomiast z wizyty w aquaparku lub okolicznej pływalni. Deszczowa pogoda to także świetny powód do odwiedzenia dobrej restauracji z lokalnymi przysmakami, w której skosztujesz świeżych ryb morskich.
Co robić nad morzem, gdy pogoda nie pozwala na słodkie lenistwo na plaży? To idealna okazja, aby pozwiedzać. A jest co, ponieważ Trójmiasto i okoliczne miejscowości obfitują w liczne zabytki i miejsca warte zobaczenia.
Zacznij od muzeów. Miejscem godnym polecenia jest z pewnością Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Jej sercem jest wystawa główna o powierzchni niemal 5 000 m2, zlokalizowana 14 metrów pod ziemią. Prezentuje ona tragiczną historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II Wojny Światowej. Bogactwo artefaktów oraz nowoczesne technologie sprawiają, że zwiedzanie jest niezwykle interesujące i wywołuje wiele emocji.
Gdy pogoda nad polskim morzem nie zachwyca, warto też wybrać się do Europejskiego Centrum Solidarności. Gdańsk to miasto będące samym środkiem wydarzeń związanych z Solidarnością. Nic zatem dziwnego, że powstało w nim to wyjątkowe miejsce upamiętniające ludzi walczących o prawdziwie wolną Polskę.
Poszukujesz atrakcji nad morzem, które spodobają się dzieciom? Do takich należy wizyta na statku-muzeum „Dar Pomorza”. To wybudowany w 1909 roku żaglowiec trzymasztowy, który przepłynął aż pół miliona mil morskich, co można porównać do 25 rejsów dookoła Ziemi. Dziś służy za muzeum prezentujące fascynującą historię statku oraz ludzi, którzy spędzili spory kawał życia na morzu.
Po zwiedzaniu wybierz się do gdańskiego Magnum Arena, gdzie stoczysz pojedynek na kolorowe kulki. Gra w paintball zapewni Ci i Twoim bliskim kilka godzin niesamowitej rozrywki i aktywnego relaksu.
Wróć do bloga