Dlaczego apartament jest lepszy od hotelu na rodzinne wakacje?

Wybierasz się na wakacje? Do wyboru masz noclegi w apartamencie do wynajęcia lub hotelu. Które z tych rozwiązań jest lepsze? Wiele zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujesz. Jeśli planujesz wypoczynek w gronie najbliższych, bliżej przyjrzyj się pierwszej z tych opcji. Sprawdź, dlaczego wakacje z rodziną warto spędzić w apartamencie.

Podczas planowania urlopu najpierw poświęcamy czas na wybór odpowiedniego miejsca. Kolejnym krokiem jest znalezienie najlepsze opcji noclegów. Zastanawiasz się, co wybrać – apartament do wynajęcia czy hotel? Przedstawiamy najważniejsze różnice między hotelem a apartamentem

Różnice między hotelem a apartamentem

Dawniej największą popularnością turystów ceniących wysoki standard cieszyły się hotele. Współcześnie coraz częściej wypierają je luksusowe apartamenty na wynajem krótkoterminowy. Dzięki nim wakacje z rodziną są zdecydowanie bardziej komfortowe niż w hotelu. Jakie zalety apartamentów zapewniają im coraz liczniejszą grupę fanów?

Apartament czy hotel? Więcej miejsca

Apartamenty, w odróżnieniu od pokojów hotelowych, są przeważnie przestronne. Składają się one z co najmniej dwóch pokojów, kuchni lub aneksu kuchennego i łazienki. Spora powierzchnia apartamentu pozwala nie tylko na wygodny pobyt w tym miejscu większej liczby osób. Umożliwia ona także każdego z członków rodziny znalezienie przestrzeni tylko dla siebie.

Hotel a apartament – istotna kuchnia

Pokoje hotelowe wyposażone są co najwyżej w minilodówkę i czajnik elektryczny. Nie sposób w takich warunkach samodzielnie przygotowywać posiłki czy nawet przechowywać przekąski. W apartamencie na wynajem najczęściej znajduje się pełnowymiarowa kuchnia lub co najmniej aneks kuchenny. Przestrzeń ta jest w pełni wyposażona sprzętami, np. dużą lodówką, kuchenką oraz zastawą do serwowania dań.

Prywatność w apartamencie

Należysz do grupy osób, które ponad wszystko cenią sobie prywatność? Najlepszym wyborem na wakacje z rodziną będzie apartament do wynajęcia. W odróżnieniu od hotelu nie ma w tym przypadku obsługi recepcji. O tym, kiedy będziesz opuszczać apartament i do niego wracać będziesz wiedzieć tylko ty.

Apartament dla miłośników komfortu

Wiele osób uważa, że podczas wakacji z rodziną miejsce noclegu nie musi być wygodne i eleganckie, ponieważ ma służyć tylko do spania. Jeśli myślisz inaczej i zależy Ci na estetycznych i designerskich wnętrzach, szybkim i sprawnym łączu wi-fi, dobrze wyposażonych pomieszczeniach, wybierz apartament na wynajem. Komfortowe i przestronne wnętrza zapewnią Ci wyższy poziom relaksu podczas urlopu.

Hotel a apartament – ceny

Wymienione wyżej zalety wakacyjnych noclegów w apartamentach na wynajem nie są dla Ciebie dość przekonujące? Mamy kolejnego asa w rękawie! Noclegi w apartamentach, które są przeważnie lepiej wyposażone i przestronniejsze niż pokoje hotelowe, są tańsze. Koszt wynajmu na wakacje z rodziną jest niższy z kilku powodów. Przede wszystkim płacisz za użyczenie całego lokalu niezależnie od liczby osób. Dzięki możliwości korzystania z kuchni w apartamencie niższe są też koszty wyżywienia.

Szukasz apartamentów na wynajem na wakacje z rodziną? Nad Bałtykiem skorzystaj z naszej oferty. Na comfortapartaments.eu znajdziesz wygodne lokale w najlepszych cenach!

Wróć do bloga