Najlepsze restauracje w Trójmieście

Pobyt w Trójmieście to doskonała okazja, żeby zjeść to, z czego słynie Pomorze. Gdzie zjeść dobrą rybę?

Smażalnia ryb Trójmiasto

Jeśli potrzebna Ci dobra smażalnia ryb, Gdańsk ma kilka świetnych restauracji, w których zjesz dobrą, świeżą rybę w naprawdę atrakcyjnej cenie. Karczma rybna Rybakówka w Gdańsku to jedno z miejsc polecanych zarówno przez mieszkańców, jak i turystów, w którym można zjeść dobrze wysmażoną rybę złowioną w Morzu Bałtyckim. Jeśli chodzi o świeże ryby, Gdańsk ma je praktycznie wszędzie – jednak warto poszukiwać restauracji zlokalizowanych w głębi miasta, niekoniecznie tych przy deptakach, gdzie jest największy ruch w sezonie letnim. Dzięki tej przezorności można trafić na naprawdę smaczne dania rybne i nie tylko, przygotowywane z myślą o ich jakości.

Gdynia gdzie zjeść fish&chips?

Gdy marzy Ci się typowa restauracja rybna Gdańsk, poleca także restaurację Zafishowani, w której łączy się tradycyjne potrawy regionalne z nowoczesnym stylem ich podawania. Klasyczne fish&chips, czyli rybę z frytkami, możesz dostać w zasadzie wszędzie nad morzem, ale warto na obiad skierować swoje kroki do renomowanych, modernistycznych restauracji, gdzie naprawdę dba się o ich serwowanie na najwyższym poziomie.

Najlepsze restauracje Gdańsk

Naprawdę dobre restauracje w Gdańsku to te, które mają pełne obłożenie przez cały rok, nie tylko w sezonie letnim. Dobrym pomysłem jest wybranie się nad morze również jesienią albo zimą, gdy pragniesz przeżyć coś w rodzaju kulinarnej przygody i zjeść naprawdę dobrą rybę – świeżo złowioną w morzu przez lokalnych rybaków, sprawioną na miejscu i podaną z ciekawie dobranymi dodatkami.

Restauracja rybna Sopot – doskonałe miejsce na obiad

Udany wypad nad morze to przede wszystkim możliwość delektowania się pysznymi, świeżymi rybami morskimi, pochodzącymi wprost z Morza Bałtyckiego. Jeśli chodzi o dobre restauracje, Trójmiasto ma wiele tych wyspecjalizowanych właśnie w potrawach rybnych. Warto korzystać z miejscowych przewodników lub poszukać opinii w internecie.

Sopot gdzie zjeść dobrą rybę?

Smażalnia Marineros to jedna z restauracji w Sopocie oferująca wysokiej jakości produkty rybne w ulubionej przez większość turystów i lokalnych mieszkańców postaci – smażonego fileta z frytkami i surówką. Ten prosty posiłek to doskonały sposób na regenerację sił podczas zwiedzania Sopotu, czy kąpieli w morzu, gdy jest piękna pogoda. Podczas urlopu w Sopocie można zakosztować naprawdę ciekawych ryb, ale również innych dodatków, z których słynie ten region – grzybów czy jagód. Podróżując po Polsce warto korzystać z oferty tradycyjnych restauracji podających potrawy regionalne, choć niekoniecznie w standardowej postaci – sięgając po coś zgoła innego, niż dotychczas znaliśmy, możemy odkryć kolejne ciekawe smaki i tym samym poszerzyć swoje horyzonty jeszcze bardziej! W Sopocie ryba smakuje świetnie – szczególnie w restauracji urządzonej w stylu marynistycznym, z charakterystycznymi morskimi akcentami, które potęgują przyjemne doznania z jedzenia ryby!

Wróć do bloga