Wszyscy na pokład! Rejsy w Trójmieście

Wakacje nad morzem kojarzą się przede wszystkim ze spędzaniem czasu na plaży, spacerami wzdłuż brzegu czy kąpielą w pobliżu lądu. Można posunąć się o krok dalej, udając się w podróż po pełnym morzu lub rzece. To niezapomniane przeżycie, a jeśli chodzi o rejsy Trójmiasto, ma naprawdę wiele do zaoferowania. Sprawdź, dokąd możesz się udać w morską podróż z Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Rejs po Morzu Bałtyckim – najpopularniejsze szlaki

Oferta jest naprawdę różnorodna i obejmuje zarówno krótsze trasy, jak i dłuższe wyprawy. Przybrzeżne rejsy w obrębie Trójmiasta są stosunkowo krótkie, ale dają możliwość podziwiania widoków z innej, niż lądowa, perspektywy. Jeżeli chodzi o rejsy statkiem Gdańsk, daje zdecydowanie najwięcej możliwości. Nie musimy opuszczać granic miasta, by odbyć ciekawy rejs po Motławie. Do wyboru mamy typowo turystyczne atrakcje, jak wyprawa jednostką stylizowaną na galeon, lub bardziej komunikacje połączenie tramwajem wodnym Żeglugi Gdańskiej. Za pomocą tego ostatniego możemy dostać się z historycznego Głównego Miasta na Westerplatte – symbolicznego miejsca rozpoczęcia II wojny światowej. Dostaniemy się też do Sopotu lub na Wyspę Sobieszewską. Jeżeli natomiast interesuje nas dłuższy rejs, możemy zabrać się na statek Gdańsk – Hel, który pokonuje Zatokę Gdańską przez dwie godziny w jedną stronę. Na Hel popłyniemy także z Sopotu lub Gdyni. Rejs statkiem Gdynia – Jastarnia to kolejna popularna atrakcja dla turystów i mieszkańców.

Ile kosztuje statek wycieczkowy w Trójmieście?

Cena biletu na rejs statkiem zależy od wielu czynników, np. od przewoźnika, trasy oraz pory roku – latem kursy zwykle są droższe niż w okresach, gdy do aglomeracji przyjeżdża mniej turystów. Bilety zwykle dzielą się na normalne i ulgowe. Zniżki przysługują najczęściej osobom niepełnoletnim, studentom, emerytom, rencistom oraz niepełnosprawnym. Często możemy też liczyć na specjalne oferty dla najmłodszych dzieci, bilety rodzinne czy grupowe. Ponadto niektórzy przewoźnicy oferują bardzo opłacalne bilety dwustronne. Zakładając, że płacimy pełną cenę, za przykładowy statek Gdańsk – Westerplatte w jedną stronę zapłacimy 45 złotych w przypadku wyboru tramwaju wodnego, natomiast za podróż galeonem będzie to wydatek rzędu 50-60 złotych. Bilety ulgowe kosztują przeważnie 10 złotych mniej. Wyższe ceny obowiązują w przypadku dłuższych tras, np. rejs statkiem Sopot – Hel to już wydatek 55-70 złotych. Tyle samo zapłacimy, wyruszając z Gdańska lub Gdyni. To stosunkowo niewielki wydatek za wrażenia, jakie zapewnia taka atrakcja.

A może całodzienny rejs po Morzu Bałtyckim?

Jeżeli chodzi o statki wycieczkowe Gdańsk, Sopot i Gdynia oferują nie tylko krótkie kursy w okolicach Trójmiasta. Z portu w Gdyni wypływa także prom do szwedzkiej Karlskrony. Czas trwania takiego rejsu to dziesięć i pół godziny w jedną stronę. Do wyboru mamy prom wypływający rano lub wieczorem. W zależności od własnych potrzeb można od razu wrócić tym samym statkiem, spędzić dzień w Szwecji lub zostać na dłużej z noclegiem. Samo przeprawienie się przez „cały” Bałtyk i podziwianie otwartego morza to niezapomniana podróż, która dodatkowo umilają liczne atrakcje na promie.

Wróć do bloga