Dlaczego warto wybrać się nad morze zimą?

Wypoczynek nad Bałtykiem kojarzy Ci się wyłącznie z wakacyjnymi miesiącami? Nie wiesz, ile tracisz! Zimowy urlop nad polskim morzem to doskonały sposób na tzw. podładowanie baterii bez zgiełku i tłumu plażowiczów. Sprawdź, jakie zalety ma Morze Bałtyckie zimą, gdzie wybrać się w zimie nad morze i jak spędzić tu czas. Podpowiadamy.

Z pewnością kojarzysz wakacyjne zdjęcia bałtyckich plaż. Roi się na nich od tłumu roznegliżowanych plażowiczów i kolorowych parawanów. Jeśli przychodzi Ci wtedy do głowy pytanie, jak wyglądają te same miejsca zimą, pora ruszyć w drogę! Okres zimowy nad Bałtykiem ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać się wtedy nad morze.

Gdzie w zimie nad morze? Trójmiasto zaprasza

Największe oblężenie turystów nadbałtyckie miejscowości przeżywają latem. Większość małych wiosek i miasteczek zapada wtedy w sen zimowy. Po sezonie trudno znaleźć tam otwarte restauracje czy nawet sklepy. Inaczej jest z większymi miejscowościami, w tym z Trójmiastem. Sopot, Gdynia i Gdańsk przez cały rok, również zimą, nigdy nie śpią i oferują odwiedzającym je osobom więcej niż puste plaże. Jeśli zastanawiasz się więc, gdzie wybrać się w zimie nad morze, kieruj się w okolice stolicy województwa pomorskiego. Znajdziesz tu m.in. komfortowe noclegi od Comfort Apartaments.

Morze w zimie – puste plaże

Uwielbiasz spędzać czas na pustych lub niemal pustych plażach. Stanowią one główną atrakcję dla osób spędzających zimowy urlop nad Bałtykiem. Nawet popularne i chętnie odwiedzane przez mieszkańców miejscówki stają się wtedy oazami spokoju. Jeśli trafisz na śnieżną zimę nad morzem, możesz spacerować po białych plażach, Nie zapomnij jednak o ciepłych i wygodnych butach oraz wiatroszczelnej kurtce! Zima nad morzem potrafi być bowiem wietrzna. Sztormy sprzyjają jednak poszukiwaczom bursztynów. Miej oczy szeroko otwarte podczas spacerów wzdłuż Zatoki Gdańskiej.

Zimą nad morze – niższe ceny

Wśród zalet wizyty nad morzem w zimie wymienić trzeba również niższe niż latem ceny. Jak wiadomo, koszty wakacyjnego urlopu nad Bałtykiem potrafią być naprawdę wysokie. Zima nad morzem jest jednak zdecydowanie korzystniejsza cenowo. Rezerwując noclegi w

okresie od końca listopada do marca, możesz zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Pamiętaj też, że po sezonie spadają także ceny w restauracjach i sklepach, a także usług SPA czy kosmetycznych.

Morze Bałtyckie zimą – dla zdrowia

Zima nad morzem, zwłaszcza nad Bałtykiem, to doskonały pomysł dla osób borykających się z problemami z układem oddechowym. Nie dość, że to właśnie w miejscowościach nadmorskich zimą występuje najniższe w kraju stężenie smogu. Nadbałtyckie wioski, miasteczka i miasta mogą poszczycić się również powietrzem z największą ilością prozdrowotnego jodu. Zimą, dzięki sztormowej pogodzie, jest go zdecydowanie więcej niż latem.

Zima nad morzem – moc atrakcji

Skoro zima nad Bałtykiem jest tańsza niż lato, możesz wykorzystać zaoszczędzone pieniądze na dodatkowe atrakcje. W okolicy Trójmiasta nie brakuje ich również w okresie zimowym! Dobrym pomysłem może okazać się zimowy rejs z Gdyni na Hel. Zachęcamy też do odwiedzin muzeów, oceanarium, nowoczesnych sal zabaw czy parków narodowych. Nad morzem zimą możesz też poszusować na nartach lub desce snowboardowej. Jedną ze stacji znajdziesz w okolicy Sopotu.

Szukasz noclegów na zimowy urlop nad Bałtykiem? Sprawdź ofertę comfortapartaments.eu.

Wróć do bloga